- “Dacă s-ar plăti glumele bune, tu ai fi milionar!”
- „Carmen, ești doza noastră de pace din birou!”
- „Basically, ești highlight-ul zilei!”
- “Apreciez entuziasmul tău, dedicarea ta, umorul cu care abordezi unele situații și seriozitatea ta. Ești o adevărată forță!”
Sunt doar câteva din cuvintele frumoase pe care ni le-am spus azi unii altora cu ocazia Zilei Complimentelor.
A fost foarte frumos și benefic să ne oprim câteva minute din rutina noastră și să spunem o vorbă de apreciere colegilor cu care petrecem 8 ore din zi. Ne-am amuzat, ne-am emoționat și, în unele situații, am rămas surprinși cât de bine ne cunoaștem unii pe alții.
Cei care am fost prezenți fizic la muncă am lăsat câte un bilețel pe masa colegilor, iar cei care am lucrat de acasă ne-am transmis complimentele virtual.