A fost momentul ideal ca studenții noștri să ne împărtășească ce au învățat și cum s-au simțit în companie.
9 tineri talentați – 2 în R&D, 2 în departamentul tehnic și 5 în IT – au adus energie, idei noi și curiozitate în departamentele în care și-au desfășurat activitatea.
“Pentru mine perioada de internship a fost una din cele mai frumoase experiențe din viața mea. Ca o scurtă impresie a primului meu job pot sa spun că am învățat niște lucruri pe care niciodată nu am crezut că le voi aprofunda în această măsură, și aici mă refer în special la fenomenele termice, electrice și magnetice pe care nu le putem vedea cu ochiul liber dar care dau viață echipamentelor pe care ebm‑papst le crează”, spune Amos Penyacsek, student la Universitatea din Oradea.
“Pentru mine a fost o oportunitate de a învăța nu doar teoretic ci și practic domeniul IT, într-un mediu de muncă de elită”, ne-a spus David Bogdan, student la Universitatea din Oradea.
“Cea mai interesantă experiență a fost când am fost puși să construim noi o rețea între calculatoarele noastre”, ne-a mărturisit Răzvan Cherteș, student la Universitatea din Oradea.
Le mulțumim pentru implicare și le urăm mult succes în noul an universitar!