Ne bucurăm tare mult de colegii noștri Andrei Purtan și Cătălin Cîrja, studenți la master, care împreună cu Amos Penyacsek, student în anul 3, au obținut Premiul I și Premiul III la competiția națională Student Design & Manufacturing Competition, organizată în 13-14 noiembrie la Universitatea din Oradea de Facultatea de Inginerie Managerială și Tehnologică, departamentul de Inginerie Industrială.
Proiectele premiate au fost dezvoltate în cadrul programului nostru de internship din vara aceasta, iar echipa noastră a concurat cu 19 echipe de la 7 universități din țară:
- 𝐏𝐫𝐞𝐦𝐢𝐮𝐥 𝐈 – Dispozitiv medical de răcire reglabilă a zonei post-operatorii folosind principiul Peltier.
- 𝐏𝐫𝐞𝐦𝐢𝐮𝐥 𝐈𝐈𝐈 – Dispozitiv pentru măsurarea ratei de transfer termic în contact.
Cele două proiecte au fost coordonate de colegul nostru S.l. dr. ing. Dan Negrău.
Felicitări echipei pentru creativitate, perseverență și dorința de a transforma ideile în soluții practice!