În 1 octombrie am avut bucuria de a le ura un călduros bun venit în echipa ebm‑papst România celor 5 absolvenți care s-au alăturat programului nostru de stagiatură, după ce au finalizat studiile universitare în această vară.
Vom fi mereu alături de ei, pentru că timp de șase luni fiecare stagiar va fi ghidat de un mentor dedicat care îl va sprijini zi de zi în procesul de învățare și integrare în echipă.
Anul acesta ni s-au alăturat absolvenți de la Universitatea din Oradea, Universitatea Politehnică Timișoara și Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca:
- 2 stagiari vor lucra în departamentului R&D
- 3 stagiari vor lucra în departamentul IT
Programul de stagiatură este dedicat dezvoltării tinerilor talentați care au terminat facultatea recent.
Le dorim mult succes și abia așteptăm să învățăm împreună!